فرماندار خوشاب -امان الله خدمتگزار

فرماندار خوشاب
امان الله خدمتگزار

 

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۱/۰۶

استاندار خراسان رضوی در دیدار با رییس سازمان دامپزشکی کشور:

هر اقدامی برای تقویت دامپزشکی استان لازم باشد انجام خواهیم داد

استاندار خراسان رضوی در دیدار با رییس سازمان دامپزشکی کشور در مشهد اعلام داشت: هر اقدامی برای تقویت دامپزشکی استان لازم باشد انجام خواهیم داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رزم حسینی در این دیدار گفت: سازمان دامپزشکی در خصوصی سازی پیشگام است و ما نیز هر کمکی لازم باشد در این خصوص خواهیم داشت.
وی یادآور شد: بهداشت و سلامت نکته مهمی است که ایران در این زمینه جز کشورهای نامدار است و با اشاره به فعالیت های دامپزشکی استان افزود: کار شناسان حرفه ای خوبی دارید و زحماتشان قابل تقدیر است.
رزم حسینی خاطرنشان ساخت: روش سنتی پرورش دام کار صحیحی نیست و بایستی از روش های نوین بهداشتی و تغذیه ای برای پرورش دام و افزایش بهره وری در تولید استفاده کرد.
استاندار خراسان رضوی در این دیدار اعلام داشت: شما خط مقدم بهداشت هستید و هرچه شما بهداشت را ارتقا دهید بیماری های انسانی کم می شود و هرچه امنیت غذایی ارتقا یابد مشکلات کمتر می شود.
علی رضا رفیعی پور رییس سازمان دامپزشکی کشور نیز در این دیدار اظهار داشت: مدیریت بهداشتی از مزرعه تا سفره در حال انجام است و با مدیریت بهداشتی بهره وری را افزایش دادیم.
وی عنوان داشت: در سال های قبل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خسارات سنگینی به صنعت طیور وارد کرد و اگر خراسان رضوی نیز درگیر بیماری می شد به قطع یقین سال قبل با اتفاقات ناگواری در حوزه تامین تخم مرغ در کشور روبرو می شدیم اما با اقدامات صورت گرفته توانستیم از بحران کمبود تخم مرغ عبور کنیم.
وی افزود: سال گذشته در زمینه آنفلوآنزا و تب برفکی سال خوبی را پشت سر گذاشتم و در پایان رخداد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سال 96 همه مسئولین متوجه عمق خسارت شدند و در مجموع با اقدامات و تمهیدات صورت گرفته طی یک سال گذشته می توانیم ادعا کنیم در حوزه بیماریهای دام، طیور و آبزیان در سال جاری 16 تا 70 درصد کاهش داشته باشیم.
رفیعی پور یادآور شد: این کاهش بیماری ها به این دلیل است که نگاه کارشناسی داشته و داریم و هر استان را مانند یک کشور می دانیم و سعی شد تا دستورالعمل ها و بخشنامه ها با توجه به شرایط بومی هر استان و منطقه پی ریزی شود و در این دستاورد هر 5 منطقه کشور باعث موفقیت ما شدند.
وی گفت: در امنیت غذایی و اقتصادی و تجارت بین الملل مسوولیت داریم و از این رو به عنوان حاکمیت یک بازوی اقتصادی استانداران هستیم و ذکر این نکته نیز مهم است که اگر بیماری های دام و طیور در کشور پیدا شوند در لیست سیاه تجارت جهانی قرار می گیریم و در تجارت بین الملل دچار مشکل می شویم.  رییس سازمان دامپزشکی کشور در پایان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب افزود: در گام دوم انقلاب واژه های جوانی و جوان گرایی، دانش و واگذاری امور به مردم بیان شده که با افتخار اعلام می کنم تمامی اینها در دامپزشکی متبلور است.
مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی هم گفت: برای رونق تولید و تسهیل در آن ارتباط خوبی با تشکل های مرتبط داریم و در صدد تقویت این ارتباط هستیم.
احمد شریعتی افزود: خراسان رضوی بین 8 تا 10 درصد تولیدات کشور را در اختیار دارد ولی همجواری با سایر کشورها که وضعیت مناسبی به لحاظ بهداشتی ندارند نگرانی ما را افزایش می دهد.
وی عنوان داشت: یکی از اقدامات مناسب انجام شده برگزاری جلسات مکرر با تشکل ها و اتحادیه ها بوده که در همین راستا تفاهم نامه هایی را نیز با دیگر سازمان ها برای از بین بردن مشکلات این تشکل ها منعقد کرده ایم.
وی ضمن قدردانی از سیاست تمرکز زدایی و تفویض اختیار سازمان دامپزشکی کشور یادآور شد: بر این اساس، واردات گوشت از چابهار و دام زنده از کشورهای همجوار آغاز شده است.
شریعتی بیماری های مشترک دارای اهمیت بالایی هستند و عمدتا در صورت بروز مشکلا فراوان اعم از سیاسی، اقتصادی و اجتماعی با خود به دنبال دارند و لازم است به هر شکل ممکن از بروز آنها پیش گیری شود.
شریعتی با اشاره به فعالیت های نظارتی دامپزشکی استان در ایام نوروز افزود: در ایام عید 120 اکیپ با 240 نیرو در حال خدمت هستند تا بهداشت فرآورده های خام دامی و امنیت غذایی زائران و مجاوران آستان ملائک پاسبان رضوی تامین شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان