فرماندار خوشاب
امان الله خدمتگزار
فرماندار خوشاب

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

پیشگیری از شیوع کرونا در خراسان رضوی با همکاری مردم میسر است

استاندار خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی اکنون در زمره چند استان در کشور است که به لحاظ وضعیت بروز کرونا شرایط مطلوب و پایداری دارد، اما پیشگیری از شیوع نوع جهش یافته کرونای انگلیسی نیازمند همکاری و مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان روز شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی اظهار کرد: هفته گذشته 6 مورد ابتلای کرونای انگلیسی در سطح استان شناسایی شد که نگرانی‌های زیادی از بابت انتشار این ویروس که خطر سرایت و همه‌گیری بالایی دارد، ایجاد کرده است.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: خطر سرعت انتقال ویروس و درگیر کردن گروه‌های سنی پایین‌تر از ویژگی‌های نوع جهش یافته ویروس انگلیسی است، بنابراین از مردم تقاضا داریم که پروتکل‌های بهداشتی را بیش از گذشته و به طور جدی‌تر رعایت کنند.
وی با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی هفته‌های اخیر در استان گفت: در حال حاضر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به طور میانگین حدود 70 درصد است و برای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونای انگلیسی باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین افراد جامعه افزایش یابد.
معتمدیان ادامه داد: در حال حاضر آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در این استان کاهش چشمگیری یافته است و این امر نتیجه تلاش تمامی مسوولان و دست اندرکاران کنترل کرونا در استان و مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده است.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: حفظ شرایط موجود با همکاری مردم میسر است، لذا با توجه به شیوع بیماری کرونای انگلیسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی به طور جدی، پرهیز از دورهمی و محافل خانوادگی و همچنین محدود کردن بازارهای عیدانه مورد تاکید است.
وی بر کنترل، نظارت و آگاه‌سازی مردم در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طریق اطلاع‌رسانی و تولید برنامه‌های خبری و آموزشی مختلف از سوی رسانه‌های جمعی تاکید کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان