فرماندار خوشاب
امان الله خدمتگزار
فرماندار خوشاب

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

استاندار خراسان رضوی:

کمبود خدمات روبنایی و زیربنایی شهرک شهید رجایی جبران می‌شود

استاندار خراسان رضوی گفت: در راستای اجرای طرح بازآفرینی شهری، برنامه‌ریزی لازم برای اصلاح زیرساخت‌های شهری اعم از حوزه زیربنایی و روبنایی و توانمندسازی ساکنین شهرک شهید رجایی مشهد انجام گرفته است و کمبود خدمات روبنایی و زیربنایی این منطقه از حاشیه شهر برطرف می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان شنبه شب در نشستی با مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حاشیه شهر مشهد در محل استانداری اظهار کرد: 122 هزار و 960 مترمربع مجموع کمبود خدمات روبنایی شامل مسکونی، آموزشی، پارک، ورزشی، فرهنگی – هنری، گردشگری و درمانی در شهرک شهید رجایی مشهد است.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: نیازهای درمانی شهرک شهید رجایی اعم از مرکز جامع سلامت و مرتبط با طرح تحول سلامت باید شناسایی و مقدمات لازم برای تامین آنها فراهم شود.
وی از مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی خواست با همکاری شهرداری مشهد زمین مورد نیاز ورزشی در شهرک شهید رجایی را تامین کند و در این زمینه احداث، تسطیح و تجهیز زمین ورزشی انجام گیرد.
معتمدیان بر افزایش این سرانه ورزشی و سرانه فضای سبز شهرک شهید رجایی مشهد تاکید کرد.
استاندار خراسان رضوی گفت: برای تکمیل مدرسه نیمه ساخته واقع در شهرک شهید رجایی 10 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که باید عملیات اجرایی آن تا پایان هفته آغاز شود.
وی بهره‌مندی 40 نفر از مشترکین گاز و شتاب بخشی به این عملیات، اصلاح روشنایی معابر و استفاده از 500 لامپ جدید، رفع برخی اشکالات در شبکه آبرسانی 6 هزار مشترک و تسریع در اجرای سه شبکه فاضلاب شهرک شهید رجایی مشهد را مورد تاکید قرار داد.
معتمدیان برای توانمندسازی ساکنین شهرک شهید رجایی مشهد و ایجاد صندوق خرد کارآفرینی از معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خواست، هر چه سریعتر برای این منطقه معین اقتصادی تعریف شود تا ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ساکنین آن شناسایی و برنامه‌ریزی لازم برای بهره‌گیری مناسب از آنها انجام گیرد.
استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز به هر خانوار از ساکنین این شهرک وام قرض الحسنه اختصاص خواهد داد و بهزیستی هم از محل اعتبارات تبصره ۱۶ قانون بودجه تسهیلات اشتغالزایی به ساکنین این منطقه پرداخت خواهد کرد.
وی با تاکید بر شناسایی دقیق وضعیت اجتماعی ساکنین شهرک شهید رجایی مشهد گفت: تاکنون تعداد زیادی معتاد متجاهر از این منطقه جمع آوری شده و باید طرحی مبتنی بر کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی منطقه تدوین شود.
معتمدیان همچنین توسعه پاسگاه نیروی انتظامی شهرک شهید رجایی و تامین نیروی انسانی و امکانات کافی برای آن را مورد تاکید قرار داد.
استاندار خراسان رضوی همچنین در خصوص تامین زمین مناسب برای توسعه خدمات روبنایی شهرک شهید رجایی گفت: رایزنی‌های لازم با آستان قدس رضوی و اداره کل اوقاف پیرامون اراضی موقوفی در این شهرک در دستور کار قرار خواهد گرفت.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۴۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان