فرماندار خوشاب
امان الله خدمتگزار
فرماندار خوشاب

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۱۱

تسهیلات بانکی به ۴۴ واحد تولیدی خراسان رضوی اختصاص یافت

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: تسهیلات مورد نیاز ۴۴ واحد تولیدی استان از محل منابع داخلی بانکها طی نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصویب و بانکها موظف به پرداخت آن شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مرتضی اشرفی عصر دوشنبه در حاشیه این نشست اظهار کرد: تسهیلات مورد نیاز این واحدها حدود ۸۱۰ میلیارد ریال برای تامین سرمایه در گردش، سرمایه ثابت، نوسازی و بهسازی ماشین آلات واحدهای تولیدی است.

وی ادامه داد: برخی واحدهای تولیدی هنوز درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به بانکها اعلام نکرده بودند که در این نشست مقرر شد همه مدارک و درخواست خود را به بانکها ارسال نمایند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: برخی از واحدهای تولیدی نیز به دلیل معوقات بیمه یا مالیات قادر به دریافت تسهیلات بانکی نبودند یا به بانک بدهی داشتند و تعهدات ارزی خود را رفع یا وثایق خود را برای دریافت تسهیلات کامل نکرده بودند.

وی افزود: در این نشست تدابیر لازم برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات، بخشودگی جرایم، تقسیط بدهی و امهال تسهیلات معوق از سوی بانکها اتخاذ شد.

در مجموع پنج هزار و ۳۱۱ واحد تولیدی صنعتی با سرمایه‌گذاری ۲۹۰ هزار و ۹۸۱ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۱۹۴ هزار و ۳۵۶ نفر در این استان فعال است و سهم استان از تعداد واحدهای صنعتی کل کشور هفت درصد، میزان سرمایه‌گذاری صنعتی ۶ درصد و میزان اشتغالزایی هشت درصد است.

سهم سرمایه‌گذاری صنعتی شامل استخراج کانی‌های فلزی ۴۴ درصد، محصولات کانی غیرفلزی ۱۳ درصد، فلزات اساسی ۱۰ درصد، محصولات غذایی و آشامیدنی هفت درصد، محصولات فلزی فابریکی سه درصد، منسوجات سه درصد، محصولات لاستیکی و پلاستیکی سه درصد، مواد و محصولات شیمیایی ۶ درصد و سایر موارد ۱۱ درصد است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان